Złom platyny Pt

ZŁOM PLATYNY Pt

Cena PLN/g
Platyna biżuteria 950 86.00
Platyna tygle, siatki, blaszki, 87.00
Platyna drut z termopar (typ S) 88.00
Platyna drut z termopar (typ R-B) 90.00
Platyna z irydem od 10-20% 76.00
Platyna inne wytopy do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01
Rod, Iryd, Ren, Ruten do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01

Skup platyny

Platyna jest metalem szlachetnym, wywodzącym się z grupy platynowców. Warto zaznaczyć, iż jest to jeden z najdroższych metali szlachetnych na Świecie! Platyna została odkrywa w 1735 roku w Kolumbii. W 1772 roku otrzymano z niej pierwsze platynowe blaszki i druciki.

W historii platyny bywały momenty, w których była ona nawet trzykrotnie droższa od złota! Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji uzyskała ona przydomek “białego złota”. W tym okresie odzysk platyny ze złomu był niezwykle popularny.Do tej pory niewiele się zmieniło, ponieważ cena skupu platyny wciąż jest mocno zbliżona do ceny złota. Jest to związane z faktem, iż platyna ma bardzo duże zastosowanie w przemyśle, medycynie, czy jubilerstwie, gdzie mimo ogromnej popularności złota, platyna również występuje.

                                                                               

Właściwości platyny

Platyna jest metalem szlachetnym, jednak mimo to nie wchodzi w reakcje z większością kwasów, metali i gazów, co czyni ją idealnym katalizatorem w wielu różnych dziedzinach. Przede wszystkim nie reaguje z tlenem, wodą kwasem chlorowodorowym oraz kwasem azotowym. W stanie czystym platyna jest srebrzystobiałym metalem o dużym połysku, kowalnym i ciągliwym. Dzięki takim właściwościom platyna wykorzystywana jest jako katalizator do silników diesla. Skup platyny jest coraz bardziej popularny, ponieważ oprócz zastosowań w motoryzacji, medycynie, czy jubilerstwie,nie wywołuje ona reakcji alergicznych u ludzi, tak jak dzieje się to w przypadku złota lub srebra.

Zastosowanie platyny

Platyna charakteryzuje się wysoką temperaturą topnienia i wyjątkowo silną odpornością na działanie czynników chemicznych. Dzięki temu już z końcem osiemnastego wieku, zaczęto wyrabiać z niej tygle i miski do laboratoriów chemicznych, znalazła też swoje zastosowanie w przemyśle chemicznym, gdzie używa się jej np. do wyrobu dużych panwi przy produkcji kwasu siarkowego. Platyna ma również szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, wykorzystuje się ją do produkcji katalizatorów samochodowych. W 2008 roku największe zapotrzebowanie na platynę odnotowała właśnie branża motoryzacyjna, było to aż 43% całego zapotrzebowania. Platynę znaleźć można również w przemyśle elektronicznym. Produkuje się z niej elementy urządzeń pomiarowych. Wielu z nas powinno kojarzyć rezystory, które są wykorzystywane do pomiaru temperatury, ich głównym składnikiem jest właśnie platyna. Platyna w jubilerstwie nie jest tak powszechna jak złoto, jednakże jej popularność stale rośnie. Skup platyny w tym sektorze tylko w roku 2008 wyniósł ponad 22% całego zapotrzebowania na ten surowiec. Platyna zyskuje na popularności, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi.

Platyna w medycynie również istnieje. Jej związki są wykorzystywane w chemioterapii oraz w zwalczaniu niektórych rodzajów nowotworów.

Skup platyny

Skup platyny bardzo zyskuje na popularności. Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim platyna znajduje powszechne zastosowanie w przemyśle i medycynie. Używa się jej jako platynowe blaszki, płytki, druty, a nawet elektrody! Skup platyny najczęściej odbywa się pomiędzy nabywcą, a przedsiębiorstwem, które działa w którejś z wymienionych wyżej branży. Platyna jest bardzo popularna w branży przemysłowej, ponieważ nie wchodzi w reakcje chemiczne z gazami oraz z wybranymi kwasami, dzięki takim właściwościom może zostać wykorzystywana jako katalizator.

Handel platyną jest prowadzony w różnych postaciach tego metalu, a najpopularniejszą jest: druty platynowe, blaszki platynowe, tygle, przykrywki, różne produkty platynowe, pierścienie, siatki katalityczne z platyny, siatki oraz elektrody platynowe. Firmy skupujące platynę są czasem zainteresowane platyną biżuteryjną.

Skup platyny przez naszą firmę jest prowadzony też na odległość w takich miejscowościach jak: Rzeszów, Kraków, Katowice, Kielce, Lublin, Warszawa, Radom, Łódź, Poznań, Wrocław, Opole, Toruń, Kutno i Bydgoszcz.

Skupmetali.pl rozwija swoje działania w segmencie recyklingu metali szlachetnych, z tego właśnie powodu oferujemy najatrakcyjniejsze ceny skupu platyny w internecie. Jesteśmy liderem na rynku skupu platyny w Polsce. Zdobywamy zaufanie naszych klientów, ponieważ przez lata działalności wyrobiliśmy sobie znakomitą obsługę oraz klarowne zasady współpracy.

 Zapraszamy Państwa do współpracy i kontaktu z nami! Oferujemy najlepsze ceny skupu platyny w kraju.

Skup metali
ul. Przemysłowa 5/24 35-105 Rzeszów
Tel. +48 17 77 88 108
Tel. +48 17 77 88 462

Skup metali

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Tworzenie stron WWW